Gen kèk metòd senp pou detèmine si aparèy limyè yo nan espas ou itilizeT8 oswa anpoul T12. Okòmansman, ou ka chèche etikèt oswa enprime sou anpoul yo tèt yo. "T8" anjeneral enskri sou glas anpoul T8, pandan y ap "T12" enprime sou anpoul T12. Anplis de sa, li posib pou verifye ballast aparèy la pou detèmine konpatibilite li ak kalite espesifye a. Ballast elektwonik ki fèt espesyalman pou teknoloji T8 yo nesesè pou anpoul T8, pandan y ap ballast mayetik ki fèt espesyalman pou teknoloji T12 yo nesesè pou anpoul T12. Nan evènman an ke w ap fè eksperyans difikilte pou jwenn aksè nan ballast la, ou ka vle tou konsidere gwosè ak fòm anpoul yo. Anpoul T8 gen yon dyamèt yon ti kras pi piti epi yo yon ti kras pi mens pase anpoul T12. Kontrèman, anpoul T12 yo pi gwo ak plis awondi. Anfen, li posib pou verifye laj aparèy ou yo. Si aparèy ou yo relativman nouvo, yo gen anpil chans fèt pou lanp T8, paske teknoloji T8 se pi resan pase teknoloji T12.
Diferans ki genyen ant teknoloji T8 ak T12 yo sibstansyèl. Anpoul T8 yo pi efikas pase anpoul T12, ki vle di yo konsome mwens elektrisite pou jenere menm kantite limyè. Anplis de sa, yo gen yon lavi ki pi long, ki vle di ke ou pa pral bezwen ranplase yo souvan. Anplis de sa, anpoul T8 emèt yon limyè ki pi natirèl ak pi vivan pase anpoul T12. Sa a se akòz lefèt ke lanp T8 gen yon pi wo endèks rann koulè (CRI), ki vle di yo pi efikas nan montre koulè nan fòm vre yo. Nan lòt men an, anpoul T12 montre yon CRI pi ba ak koulè rann parèt fab oswa ta vle chanje koulè. An jeneral, kalite ekleraj nan espas ou a ak ekonomi enèji ou reyalize yo ka afekte anpil lè w chwazi teknoloji T8 sou teknoloji T12.
An rezime, detèmine si aparèy limyè ou yo itilize anpoul T8 oswa T12 se san efò si ou konnen endikatè yo. Gade gwosè ak fòm anpoul yo, egzamine ballast aparèy la, oswa konsidere laj aparèy ou yo. Anplis de sa, verifye etikèt ki sou anpoul yo. Ou ka pran desizyon enfòme konsènan kalite limyè nan espas ou a, efikasite enèji, ak lonjevite anpoul yon fwa ou konnen ki kalite anpoul aparèy ou yo itilize.
| Pouvwa | 24W 36W 40W 70W |
| Gwosè | 100cm 120cm |
| Tanperati koulè | 3000K-6000K |
| Kontwòl | PWM/DMX512/0-10V/DALI |
| Garanti | 5an |
| Antre vòltaj | DC24V /AC85-265W |
| Meterial | Die-cast aliminyòm |
| CRI(Ra>) | 90 |
| Dimansyon | L250/500/1000*W27*H48mm |
| Evalyasyon IP | IP67 |
| IP Klas | IP65 Deyò |
| KRIYE | >80 |
| Travay lavi (èdtan) | 50000 |

